Auto-Flota.pl - Skup całych flot samochodowych!

.

System zabezpieczenia floty jest narzędziem sprawdzającym się zarówno w firmach mających bardzo rozbudowaną flotę samochodów, w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i u klientów indywidualnych chcących dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą swój samochód. Urządzenie może być montowane zarówno w samochodach osobowych jak i dostawczych czy ciężarowych.

Dla Klientów flotowych system monitorowania pojazdów jest doskonałym narzędziem optymalizującym zarządzanie flotą i redukującym koszty zarządzania poprzez monitorowanie i analizowanie tras oraz przebiegów pojazdów.

Zasadniczą korzyścią dla Klienta indywidualnego jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia swojego pojazdu. System monitoringu jest traktowany jako zabezpieczenie antykradzieżowe i jest honorowany przez większość towarzystw ubezpieczeniowych, dając możliwość uzyskania zniżek w części kradzieżowej ubezpieczenia AC.

Pytania, które najczęściej zadają sobie osoby odpowiedzialne za pojazd bądź flotę pojazdów…


Gdzie znajduje się pojazd w danym momencie i jaką trasą jechał?

 • Monitoring położenia pojazdu w czasie rzeczywistym
 • Namierzanie samochodu dwoma lub trzema sposobami (GPS, LPDA, fale radiowe)
 • Pozycjonowanie pojedynczego samochodu bądź całej przypisanej floty pojazdów
 • Wgląd do przebiegu historii pojazdu do 5 lat wstecz

Czy przedstawiciel / serwisant odwiedził wszystkie podlegające mu punkty handlowe? Czy po odbiór towaru podstawił się w odpowiednim czasie?

 • Możliwość wyznaczenia obszarów użytkownika – stref, których pojazd nie powinien opuszczać, powinien odwiedzić bądź nie powinien wjeżdżać
 • Kontrolowanie czasu pobytu w zdefiniowanym obszarze (np. klient / dostawa / serwis

Kiedy pojazd się zatrzymywał? Czy jeździł zgodnie z zasadami Eco-driving? Jak pojazd był eksploatowany?

 • Analiza sposobu eksploatacji pojazdu – informowanie o przekroczeniach prędkości, nagłym hamowaniu i przyspieszaniu
 • Możliwość monitorowania parametrów z komputera pokładowego pojazdu – takich jak wartość obrotów / min.,% użycia pedału gazu.

Wydatki na paliwo to najbardziej dominujący składnik kosztów. Gdzie, kiedy i ile paliwa pojazd zatankował?

 • Optymalizacja tras i redukcja nieautoryzowanych przebiegów
 • Możliwość monitorowania poziomu paliwa, średniego spalania czy momentów tankowania w oparciu o parametry z komputera pokładowego (jeśli możliwe) bądź z pływaka*
 • Kontrola zużycia paliwa w oparciu o realne przebiegi pojazdu


Zastosowanie systemu zabezpieczenia to redukcja kosztów eksploatacji nawet do 35% ! Zostało dowiedzione, że system monitoringu pojazdów w znacznym stopniu powoduje wzrost efektywności pracy pracowników. System powoduje zwiększenie terminowości dostaw. Wzrasta wydajność, redukowane są nieautoryzowane przebiegi, a drogi optymalizowane, co powoduje zmniejszenie kosztów związanych z paliwem. Możliwość uzyskania zniżek na ubezpieczeniu AC oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Kompleksowość i mała pracochłonność zarządzania pojazdami powoduje wzrost czasu możliwego do wykorzystania w inny efektywny sposób Zwrot kosztów założenia systemu już po kilku miesiącach !